Geth - Piece, maszyny i urządzenia piekarnicze.

Tłusty czwartek ze smażalnikiem JUFEBA

Powrót do aktualności

Każdy, kto liczy się z konkurencją musi zawczasu kalkulować. Co kupić, żeby przed tłustym czwartkiem wyrobić się z produkcją? Popyt na pączki tego dnia jest ogromny.

Kiedy trafimy na urządzenie, które spełnia nasze oczekiwania w 100% czujemy ulgę i od razu pojawia się myśl, „trzeba było wcześniej”. Większość klientów użytkujących smażalniki JUFEBA twierdzi, że przejście z ręcznego trybu smażenia na automatyczny daje niesamowity komfort pracy i perspektywy „tłustego” ostatniego czwartku karnawału, ale nie tylko. Smażalniki przelotowe produkują dziennie do 5 tys. pączków lekko i bezstresowo. Klienci niechętnie wracają myślami do okresu gorącej pracy smażenia dużych ilości w zwykłych smażalnikach.

Jakość pączka
Dzięki automatycznym smażalnikom przelotowym w sposób zauważalny podnosi się jakość paczków. Bardzo ważny jest jego kształt i biała obwódka, które są powtarzalne, idealnie równe. A tłuszcz filtrowany codziennie nie przemyca do produktu zapachu spalenizny.

Różnorodność
Pączki to nie jedyny asortyment, który można usmażyć w przelotowych smażalnikach.
Modułowa budowa smażalników JUFEBA pozwala na szybkie przejście z produkcji pączków na ciastka szprycowane. Stacja dokująca mocowana jest bezpośrednio do wanny. Różnorodność głowic formujących pozwala na dozowanie: oponek, kulek paczkowych, gniazd wiedeńskich i donutów w różnej wielkości, a te cieszą się popularnością konsumenta cały rok.

Delikatne, równe i oszczędne

Jak przystało na w pełni zautomatyzowany smażalnik pączki trafiają do wanny automatycznie bezpośrednio z płócien garowniczych w systemie taktów. Równym rzędem (po 6, 8 i 10 szt.) przesuwają się w stronę 3 obrotnic, które delikatnie przejmują cały rząd, zanurzając się w tłuszczu tylko na czas obracania. Dzięki temu stacje nie nagrzewają się, co wydłuża ich żywotność i pozwala zaoszczędzić na energii. Czas smażenia w tłuszczu można ustawić indywidualnie, najczęściej jest to 6 min. Odległość między wywrotnicami jest regulowana, dlatego moment obracania pączków ustalany jest indywidualnie. Jeśli jedna z obrotnic jest niepotrzebna można ją wyłączyć bez użycia narzędzi. Dla producentów dużych pączków (większych niż tradycyjne) ważna jest opcja bezproblemowego dopasowania rozstawu prętów na etapie produkcji urządzenia.

Nadziewanie
Usmażone paczki wychodzą z wanny na taśmę ażurową (tu skapują resztki tłuszczu), a następnie trafiają do stacji nadziewania. Jest to odrębny moduł. Po otrzymaniu sygnału przez czujnik optyczny pączek zostaje wypełniony dowolnym rodzajem nadzienia. Dla zwolenników pączka z cukrem idealnie nadaje się praktyczny stolik jezdny z samoobracającym się rondlem.
Kierunek przebiegu produkcji: od lewej do prawej strony, czy też odwrotnie jest do ustalenia na etapie produkcji. Podobnie inne szczegóły.

Dłuższe (u)życie tłuszczu
Grzałki elektryczne rozmieszczone na całej powierzchni wanny mają optymalnie dobraną moc na swojej górnej powierzchni, tak aby nie dopuścić do przegrzania tłuszczu. Innowacyjne rozwiązanie chłodnej strefy pod grzałkami, w której zbiera się osad, skutecznie przeciwdziała szybszemu starzeniu się tłuszczu. Resztki mąki, które spalają się podczas smażenia tworzą szkodliwe dioksyny, dlatego najlepiej „trzymać” je pod grzałkami. Dzięki temu smak pączka jest lepszy, a brak konieczność częstej wymiany tłuszczu nie drenuje kieszeni cukiernika.

Po skończonym dniu pracy smażalnik trzeba wyczyścić. Nie bez znaczenia jest dostęp do dna wanny – w przypadku smażalników JUFEBA jednym ruchem można podnieść cały mechanizm transportujący z wywrotnicami.

Stacje smażenia na mniejszą skalę
Oprócz przelotowych smażalników firma JUFEBA oferuje mniejsze automatyczne lub półautomatyczne smażalniki. Wanna olejowa mieści wtedy od  36-60 szt. pączków. Smażenie i obracanie odbywa się automatycznie. Modele ta-kich smażalników posiadają przykrywę wanny, pozwalającą na szybkie rozgrzanie tłuszczu oszczędzając w ten sposób energię. Temperatura sterowana jest elektronicznie. Załadunek odbywa się na aparatach wrzutowych, na których garowane są pączki.

Zainteresowaniem cieszy się model smażalnika składający się z dwóch stacji smażenia, z jedną stacją odbioru pośrodku. System daje wygodę pracy oraz efektywność. Mniejsze stacje mogą być w wersji z garownią pod smażalnikiem lub bez garowni. Oprócz elektrycznych smażalników przelotowych JUFEBA oferuje również smażalniki termoolejowe.

Serwis
Smażalniki przelotowe produkują od 900 do 5  000 szt. i poddane są działaniu wysokich temperatur. Podczas tak intensywnej eksploatacji jakość materiałów, z których wykonany jest smażalnik musi być najwyższej jakości. Wysokogatunkowa stal nierdzewna podnosi koszt, jednakże bezpieczeństwo oraz brak częstych ingerencji serwisowych, a w końcu opłacalność inwestycji jest zasadniczym aspektem, szczególnie jeśli urządzenie pracuje w trybie ciągłym.
Kupując smażalnik przelotowy należy zwrócić uwagę na serwis; tylko firmy handlowe ze sprawdzonym serwisem pozwalają na zachowanie ciągłości produkcji w najtrudniejszych momentach.

Smażalniki przelotowe JUFEBA – fakty

– pełna automatyzacja smażenia, obracania, nadziewania i wykładania,

– modułowa budowa (szybka zmiana produkcji z pączków na ciastka szprycowane),

– zintegrowany system automatycznego uzupełniania tłuszczu,

– automatyczna filtracja tłuszczu po skończonym dniu smażenia,

– innowacyjny system grzewczy – ochrona przed spa-laniem (zużyciem tłuszczu) tłuszczu,

– łatwe czyszczenie i serwisowanie.



Podziel sie tym artykułem w social media: