Geth - Piece, maszyny i urządzenia piekarnicze.

IBA 2023 przeszła do historii.

Powrót do aktualności

Zakończyły się długo wyczekiwane targi IBA 2023, które odwiedziło ok. 57 000 gości. Ten, kto był na pewno się nie zawiódł. Ponad 1000 wystawców z całego świata zaprezentowało wyjątkowo ciekawą ofertę. Na wielu stoiskach pojawiły się absolutne hity, które miały w Monachium swoją premierę. 

Swoją premierę miał także, wspomniany w zwiastunach przedtargowych, robot naszego autorstwa - AMOS (wystawiany na stoisku MIWE).
Każda prezentacja, uruchomienie AMOSA skupiała uwagę gości targowych, wpatrujących się w rytm pracy systemu.
Zainteresowanie odwiedzających przerosło nasze oczekiwania. Z przyjemnością tłumaczyliśmy zwiedzającym zasadę działania systemu rozładunku peelboardow z wózka, odpowiadając na różne pytania.

Robot AMOS zsynchronizowany był z automatycznym systemem za- i rozładunku pieców wsadowych MIWE athlet, stanowiąc kropkę nad „i” w kompletnej automatyzacji drogi kęsa - od komory garowniczej do pieca -. 

Co doceniano?
Lekkość pracy (brak obciążającego szumu), spójny z linią technologiczną MIWE design, wysoką jakość wykonania.
Detale higieniczne, sygnalizacja ledowa oraz możliwość zdalnego zarządzania odpowiadają europejskim standardom.

Targi potwierdziły zauważalną tendencję wprowadzania peelboardów do technologii produkcji na dużą skalę. Higieniczne peelboardy, lżejsze niż zwykłe sklejki/deski, są zatem realnie poszukiwane na rynku. 

Ciekawie zaprezentowały się firmy z krajów Europy Południowej: Portugalii, czy Hiszpanii. Wielu klientów z Polski „kupiło” duże zaangażowanie tych zgranych zespołów i spójne przesłanie marketingowe.  Dobra organizacja struktur firmowych (oparta na niemieckich modelach) przekłada się na sprawne procesy produkcyjne. Systematyzacja działań w połączeniu z wysoko wykwalifikowaną kadrą inżynieryjną pozwala elastycznie reagować na zamówienia, dopasowując jakość oraz wydajność do potrzeb klienta. Na pierwsze zapytania naszych klientów oferty przesyłane były na bieżąco - i co ważne - dostawy maszyn mają krótkie terminy realizacji.

Dało się odczuć, że do tej edycji targów firmy przygotowywały się długo i była to ciekawa rywalizacja w zakresie innowacyjności, designu, automatyzacji i cyfryzacji. 

To były pracowite i „pozytywnie męczące” targi. 
IBA 2023 w Monachium odwiedziło wielu Polaków, co jest budującym przejawem otwartości na zmiany i gotowości do wdrażania innowacyjnych rozwiązań. 

Dziękujemy, że nas „nie pominęliście” w Waszych spotkaniach targowych. Wracamy do pracy i zapraszamy do kontaktu.

Podziel sie tym artykułem w social media: