MIWE electro«

Rodzaj sterowania:

- sterowanie cyfrowe MIWE FP8

Rodzaj ogrzewania:
- elektryczne. Każda komora z oddzielną regulacją temperatury (dół / góra)

Typy:
4 - 6 komór o wymiarach:
60/120 x 160/200 x 17/22

Komory wypiekowe wyłożone płytami kamiennymi.

Pobór mocy (kW):

27,4 - 72,3

Pobór mocy na jedną komorę wypiekową (kW):

2,0 - 3,0

Piece MIWE electro charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami wypiekowymi tj. szybko reagują na zadaną zmianę temperatury, posiadają równomierny rozkład ciepła oraz są energooszczędne. Zbudowane są z kilku komór wypiekowych usytuowanych jedna nad drugą. Takie ułożenie półek pozwala osiągnąć dużą powierzchnię wypiekową pieca w stosunku do zajmowanego miejsca.

Piec półkowy zbudowany jest ze stali wysokogatunkowej, dzięki temu charakteryzuje się długą żywotnością, dobrą przewodnością cieplną oraz stosunkową lekką konstrukcją. Dzięki dobrej izolacji termicznej ścian zewnętrznych oraz zastosowaniu energooszczędnych materiałów do jego budowy nowoczesny piec półkowy uzyskuje dużą sprawność cieplną. Pozwala to osiągnąć bardzo dobre właściwości wypiekowe.

W każdej z półek w piecu MIWE electro można ustawić różną temperaturę wypieku. Daje to możliwość wypieku różnego asortymentu pieczywa np. chleba, bułek, drożdżówek w tym samym czasie lub przy niewielkiej ilości wypieku część półek może być w ogóle wyłączona. Nie nagrzewamy wówczas całego pieca tylko np. jedną z półek. Rozwiązanie takie pozwala na dużą oszczędność energii podczas wypieku.

Piec wyposażony jest w sterowanie cyfrowe, które automatyzuje niektóre funkcje np. ustawienie temperatury i czasu pieczenia w poszczególnych fazach wypiekowych. Ponadto możliwe jest zapamiętanie różnych programów wypiekowych. Obsługa pieca ogranicza się wówczas do odwoływania odpowiedniego programu poprzez wybranie jego numeru i naciśnięcia przycisku START, Cały proces wypiekowy odbywa się automatycznie.


Udostępnij:

  • grafika