Nie czekaj - myj! Komorowa myjka Guggenberger.

NOWE myjki komorowe na polskim rynku!

Komorowe myjki Guggenberger to ekonomiczna i ekologiczna alternatywa dla myjek z tradycyjnym systemem mycia. Na niewielkiej powierzchni, zaledwie 1,8 x 2,2 m2, można umyć każdy rodzaj osprzętu, kosze, pojemniki, foremki, palety, blachy na ciasto i wózki z pieców obrotowych. Stacjonarna myjka Guggenberger jest przeciwwagą dla taśmowych zmywarek, energochłonnych i zajmujących dużo miejsca. Właściciele firmy Guggenberger, którzy już od 20 lat zajmują się energooszczędną i wydajną techniką mycia wychodzą z założenia, że czystość i higiena nie powinny być przykrym przymusem, ale naturalną czynnością – łatwą do wykonania, oszczędną i dającą zadowalający efekt świeżości i czystości nie obciążając zbytnio naszego środowiska. W tym też kierunku podążały prace nad stworzeniem właściwego modelu myjki. Życzenia piekarzy dotyczące szybkiego schnięcia osprzętu zostały również wzięte pod uwagę. Efektem pracy jest model myjki HSA 2000 Eco lub Jumbo.

Zaschnięte wózki, zwęglone blachy i mocno zabrudzony osprzęt mijają się z estetyką i wyglądają nieapetycznie, nie wspominając o kontrolach sanepidu. Z każdym nowym procesem wypieku dochodzą kolejne okruchy, które ulegają spaleniu/zwęgleniu i kruszeją brudząc osprzęt i zakład. Trudny w czyszczeniu osprzęt może w sposób ekonomiczny odzyskać efekt nowości. Inaugurująca na rynku polskim myjka Guggenberger będzie wystawiona na tragach POLAGRA Tech 2012, Pawilon 5, stoisko 55 i ma sowich nabywców. W Niemczech zdobyła już swoje uznanie.

Innowacyjność.

Cechą szczególną zmywarki firmy Guggenberger jest cykl wirowania, który następuje po cyklu mycia usuwając w sposób mechaniczny pozostałą brudną wodę z osprzętu. W związku z tym w ostatecznym cyklu płukania zużycie wody porównaniu z innymi myjkami jest znikoma.

Na jeden pełny cykl średnie zużycie wody wynosi 18 l. Tak oszczędny cykl mycia, przy tak dużej pojemności myjki,  jest możliwy tylko dzięki ciekawemu rozwiązaniu: odwirowania brudnej wody z dużą prędkością obrotów przed cyklem płukania. Siła odśrodkowa usuwa skutecznie brudną wodę, zwłaszcza z newralgicznych miejsc, jak pręty koszy. Dlatego w cyklu płukania zużywa się znacznie mniej czystej wody. Mniejszy udział czystej wody w płukaniu oraz brak konieczności podgrzewania – generują spore oszczędności.

Efektywność

Na bardzo dobry efekt czyszczenia składa się kilka czynników: wysokie ciśnienie rotującego systemu natrysku, które samo w sobie skutecznie usuwa brud i pozwala na redukcję środków chemicznych (ok. 20%) oraz rozłożenie dysz natryskowych na całej wysokości myjki.  Dzięki obrotom kosza zmywarki i rozmieszczeniu dysz z lewej i prawej strony myjka potrafi optymalnie wyczyścić zaschnięty brud z osprzętu nie mytego dłuższy okres.

Kosze i plastikowe pojemniki mogą być używane na bieżąco, bez przestojów związanych ze schnięciem i przegrzaniem. Również dzięki temu myjki z systemem odwirowania opartym na sile odśrodkowej zyskują coraz bardziej na popularności.

Cicha praca, budowa

Kolejnym atrybutem jest fakt, że komorowe myjki Guggenberger pracują nad podziw cicho, nie obciążając hałasem pracowników spełniają tym samym normy higieny pracy. Myjka wykonana jest w całości ze stali nierdzewnej. Dźwiękoszczelna kabina myjąca z izolacją tłumiącą redukuje koszty eksploatacji.

Możliwości regulacji i doboru odpowiedniego programu

Regulowana częstotliwość obrotów pozwala na dobieranie odpowiedniego cyklu wirowania dla mytego osprzętu: wózki, blachy i drobny osprzęt =słabsze obroty, silniejsze obroty dla koszy z pełnym spodem, które dotychczas nie były kwalifikowane do mycia w tradycyjnych myjkach. Pozostałe parametry można również regulować, choćby jeszcze: czas płukania i dozowanie środka czyszczącego.

Załadunek

Pojemniki i kosze mogą być wprowadzane do zmywarki bezpośrednio na wózkach, natomiast blachy deski i misy i kotły w specjalnych zbiornikach na kółkach/wagonikach. Po zaryglowaniu kosza zmywarki i ręcznym zamknięciu drzwi można uruchomić program zmywania. W ciągu  godziny możliwych jest kilka cykli mycia.

Małe wymiary

Zmywarka komorowa zajmuje mniej miejsca niż jej konkurentki. Powierzchnia ustawienia wynosi 1,8 x 2,2 m, a ustawienie możliwe jest bezpośrednio przy ścianie oszczędzając tym samym miejsce w zakładzie. Najnowsze modele ustawiane są na podłodze, bez potrzeby wpuszczania urządzenia w podłogę.

Obsługa

Obsługa myjki wyklucza błędy ludzkie. Koszty personalne dzięki temu mogą zostać zredukowane. Przejrzyste sterowanie SIEMENS ułatwia łatwą obsługę gwarantując długą żywotność.

Częste pytania

Klienci często zadają pytania odnośnie sposobu mycia koszy: te myte są piętrowo układane na wys. do 2 m (4 stosy) na jeden wsad,  dzięki dyszom rozmieszczonym na całej wysokości ścian myjki również miejsca styku koszy są domywane. Praktyka pokazuje, że również blachy ułożone na wózku mogą być myte (najlepiej ułożone odwrotnie). W celu mycia blach cukierniczych zamykanych stosowany jest specjalny pojemnik na kółkach, do którego wkłada się zabrudzony sprzęt. Dysze natryskują wózek od spodu po przekątnej. Dodatkowym wyposażeniem jest kosz myjący na kółkach, w którym można piętrować  pojemniki/kosze z pełnym spodem w ten sposób, by nie pozostawała w nich woda. Wózki te wykorzystywane są chętnie tez do wkładania wszelkich naczyń cukierniczych. Odwieczne pytanie o czas trwania cyklu. Wszystko zależy od stopnia zabrudzenia. Kosze potrzebują ok. 4 -8 min. Wózki z reguły zostają wymyte w cyklu 10-20 minutowym.

Opcjonalne wyposażenie

Elektryczny bojler do podgrzewania wody (18 lub 36 kW). Paleta z tworzywa sztucznego na kosze, okap na opary, wózki na osprzęt.