Geth - Piece, maszyny i urządzenia piekarnicze.

Otworzyć minipiekarnię

Powrót do aktualności

Właściwie nigdzie nie brakuje pieczywa. Mimo to wciąż otwierają się małe piekarnie, o chwytliwych nazwach, jak np. Zaczyn, Zakwas, Kromka, Dzieża, Pochlebstwo…, które szybko znajdują amatorów swojego pieczywa oraz nowego stylu robienia zakupów.
Wzrost świadomości polskiego konsumenta powoduje, że poszukujemy produktu innego niż te w markecie, nawet za wyższą cenę. Konsumenci doceniają dobry surowiec do produkcji pozyskiwany u mniejszych dostawców (owoce i warzywa na placach targowych, mąka z wybranych młynów…). Finalnie jakość, jaką otrzymuje klient w minipiekarni, uzasadnia cenę. Niektórzy klienci poszukują w piekarni rzemieślniczej niebanalnego pieczywa, jak ciabatta czy focaccia. Ciekawy asortyment przyciągnie klientów, którzy poszukując nowości, sięgną też po tradycyjne pieczywo.

Atmosfera

Klient w małej piekarni czuje się wyjątkowo, tak jakby wybrany bochenek był pieczony specjalnie dla niego. Obok zapachu pieczywa często unosi się tu zapach kawy. W lokalu przewidziane są stoliki, a część oferty przeznaczona jest do konsumpcji na miejscu. Minipiekarnie sprzyjają tworzeniu społeczności lokalnej, znajomi spotykają się przy okazji zakupów, dorośli znajdują czas na kawę, podczas kiedy ich dzieci zajadają jagodzianki. Istotnym aspektem w utrzymaniu klienta jest obsługa, która zna towar i jego walory. Klientów takim miejscu nie chce być pospieszany, krótka rozmowa przy ladzie i zaproszenie na następne zakupy są gwarantem sukcesu. 

Nowoczesna technika

Współczesna technika piekarska wspiera rzemieślniczą technologię produkcji. Przywołując smaki rustykalnego pieczywa, nie trzeba rezygnować z nowoczesnych rozwiązań, które podnoszą standard pracy oraz korzystnie wpływają na jakość produktów.
Minipiekarnie poszukują niezawodnego i uniwersalnego pieca, współpracującego z prostym systemem załadunku. Uniwersalność  wspiera  kreatywność  i  ma  zagwarantować  szerokie  możliwości produkcji, nie ograniczając klienta asortymentowo. Z kolei system załadunku ma wyeliminować trudy niechcianej fizycznej pracy.
Od początku realizacji tzw. minipiekarni nasi klienci kierowali swoje zainteresowanie w stronę pieca MIWE condo,  podkreślając  jego  wszechstronność.  Wcześniej piec kojarzony był z  cukierniami, ale dzięki płytom hertowym okazał się idealny dla minipiekarni. Nie ma znaczenia, czy produkt pieczony jest na blachach, w foremkach, czy bezpośrednio na hercie, w każdym przypadku efekt jest bardzo dobry. Delikatna atmosfera pieczenia (ciepło od spodu) sprzyja jakości nie tylko lekkiego, ale też ciężkiego chleba żytniego. Oprócz odpieku pieczywa piec wykorzystywany jest do przygotowywania  lunch  pakietów,  przekąsek  na  ciepło. Piece MIWE condo polubiły nie tylko minipiekarnie, ale też hotele, punkty gastronomiczne i cateringowe. Na relatywnie małej powierzchni ustawienia można uzyskać w piecu MIWE condo sporą powierzchnię wypiekową – do 8,64 m2. W zakresie kubatury niemal każde życzenie klienta może być zrealizowane. Piec występuje w 5 podstawowych wymiarach komory o 3 różnych wysokościach. Modułowość systemu MIWE condo nie zamyka drogi rozwoju. Każda komora wypiekowa ma własne sterowanie z odrębną regulacją ciepła góra-dół oraz własny system zaparowania. 
Nie omijają nas pytania o koszty energii. Zintegrowana funkcja eco wprowadza komory wypiekowe w tryb czuwania. Tym samym przy niskim nakładzie energii uzyskujemy efekt ciągłej gotowości do pieczenia.
Każdemu klientowi polecamy szkolenie pracowników, tuż po montażu, tak aby maksymalnie poznać możliwości i funkcje pieca od strony praktycznej. Równie ważna jest dostępność serwisu posprzedażowego. Jeśli piec jest wyeksponowany, wpasowanie w design lokalu jest niemal konieczne, gdyż cały projekt powinien być spójny. Stylistyka pieca MIWE condo oferuje wiele możliwości, nie tylko kolorystycznych. Np. drzwi komory mogą być stylizowane na półokrągłe. Duch pieca opalanego drewnem ukryty został w modelu Michael Wenz1917.

Wspomniany system załadunku MIWE condo o nazwie ARIA, parkowany na wysokości okapu, nie zajmuje miejsca na podłodze. Każdorazowo zasadzona pełna półka to znaczne odciążenie dla personelu, zważywszy, że piece obsługiwane są również przez kobiety. Za– oraz wyładunek w jednym czasie przekłada się na równomierność wypieków.
W przestrzeni nowoczesnej piekarni butikowej znaczące miejsce zajmuje szafa mroźniczo-garownicza, która jest nieodłącznym ogniwem technologii odroczonej fermentacji. Podobnie jak w dużych piekarniach, odroczenie fermentacji pozwala na redukcję nocnej pracy, ciasto w odpowiedniej ilości przygotowywane jest dzień wcześniej i poddane procesom chłodniczym po to, by kolejnego dnia – wzbogacone w walory smakowe i aromatyczne – gotowe było do odpieku. Szafa MIWE GVA-S jest dostarczana gotowa do podłączenia i uruchomienia, mieści 20 blach 58/78 lub 40 blach 60/40. Proste sterowanie umożliwia wybranie właściwego programu, wykorzystując dowolny przedział temperaturowo-wilgotnościowy. Izolacja o grubości 60 mm pozwala na oszczędność energii i zabezpiecza przed utratą temperatury w razie awarii zasilania.
Dobrze wyrobione ciasto to warunek udanej produkcji. Żaden piec ani chłodnia nie nadrobią błędów powstałych na etapie miesienia (np. wskutek przegrzania). W przypadku piekarni butikowych potwierdza się ta sama reguła.
Naszym klientom polecamy sprawdzone miesiarki spiralne DIOSNA SP. Wpasowują się idealnie pod względem zajmowanego miejsca oraz uniwersalności. Już przy 5% zapełnieniu dzieży miesienie jest skuteczne.

Ten, kto dzisiaj chce otworzyć minipiekarnię, ma duże szanse na sukces. Powód: piekarnie rzemieślnicze, butikowe czy osiedlowe, stawiające na pieczywo na zakwasie w limitowanej ilości, przeżywają boom, czego dowodem są ustawiające się w tych punktach kolejki.

Podziel sie tym artykułem w social media: